birgün

15° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 27.04.2021 14:34

Datçalılar kıyıları için itiraz dilekçelerini vermeye devam ediyor

Datçalılar kıyıları için itiraz dilekçelerini vermeye devam ediyor

MEHMET ERDAL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından MUÇEV (Muğla Çevre Limited Şirketi) üzerinden kiraya verilme kararı alınan Güllük yolu Gebekum civarı kıyı şeridi ve Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılan Kargı Koyu'ndaki 128.000 metrekarelik yer için yasal itiraz etme haklarını kullanan Datçalılar, bugün de Datça Kaymakamlığı önünde toplanıp itiraz dilekçelerini imzalayıp ilgili yerlere gönderdiler.

Dün de Datça Kaymakamlığı önünde bir araya gelen ve Güllük yolu Gebekum civarı kıyılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yazdıkları itiraz dilekçelerini Datça Kaymakamlığına teslim eden Datçalılar, bugün de aynı yerde toplandılar.

Datça Demokrasi Platformu'nun çağrısına uyarak Datça Kaymakamlığı önünde bir araya gelen Datçalılar, hem Güllük yolu Gebekum civarı kıyı şeridi için toplanmaya devam edilen ek dilekçeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na hem de Kargı Koyu'nda satışa çıkarılan 128.000 m2'lik yer için yazılan dilekçeleri Cumhurbaşkanlığı'na yolladılar.

datcalilar-kiyilari-icin-itiraz-dilekcelerini-vermeye-devam-ediyor-869476-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol