birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 29.01.2021 14:15

Davutoğlu: Bahçeli Erdoğan’a hakaret ederken onu durduran bendim

Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı iken girdikleri 7 Haziran seçimlerinde yürüttüğü koalisyon görüşmelerine ilişkin Devlet Bahçeli'nin iddialarına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Bahçeli, Erdoğan’a o görüşmede hakaret ederken onu durduran bendim" dedi.

Davutoğlu: Bahçeli Erdoğan’a hakaret ederken onu durduran bendim

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı iken girdikleri 7 Haziran seçimlerinde yürüttüğü koalisyon görüşmelerine ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı" sözlerine sert tepki gösterdi.

Davutoğlu, "Bahçeli, Erdoğan’a o görüşmede hakaret ederken onu durduran, ‘Ben burada Cumhurbaşkanının hukukunu zedeletmem’ diyen de bendim. Hiçbir şekilde, hiçbir dönemde halkıma da halkımın vicdanında da yalan söylemedim, söylemem de" dedi.

ANKA'da yer alan habere göre, Davutoğlu, Konya'da Çumra İlçe Başkanlığı'nın açılışında konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli vardı.

Davutoğlu, şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli bizim yaptığımız koalisyon görüşmelerinden bahsediyor. Biz Hoca Ahmet Yesevi’nin ahlakıyla ahlaklandık. Ama Sayın Bahçeli dün yalancı dediği Erdoğan ile bugün beraber. Dün en ağır hakaretleri yaptığı Erdoğan ile bugün beraber. Biz milletin hukukunu takip ederiz, ama kimseye hakaret etmeyiz. O görüşmelerde söylediklerimize de oradaki herkes şahittir. Sayın Bahçeli Sayın Erdoğan’a o görüşmede hakaret ederken onu durduran, ‘Ben burada Cumhurbaşkanının hukukunu zedeletmem’ diyen de bendim. Hiçbir şekilde, hiçbir dönemde halkıma da halkımın vicdanında da yalan söylemedim, söylemem de.”

ERDOĞAN’A SESLENDİ: BU MİLLETİN İÇİNDEN ÇIKTINIZ AMA BU MİLLETİ UNUTTUNUZ

Çiftçilerin yaşadıkları sıkıntılara da değinen Davutoğlu, "Tohum sadaka vermiyorsunuz ey Erdoğan, çiftçinin alın terini verin. Çiftçinin emeğini verin. Bu milletin içinden çıktınız ama bu milleti unuttunuz" diye konuştu. Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü.

“Çiftçilerimiz, esnafımız, işçimiz kan ağlıyor. Biz çiftçimize, esnafımıza, işçimize kan ağlatırken 3-5 ihale baronuna bu memleketin kaynaklarını dağıtanları engellemek için yol çıktık. Çiftçilerimizle dertleşeceğim bugün esasen. Geçen sene alım fiyatları yüzde 16,8 arttı. Ama gübre, tohum gibi maddeler yüzde 35 arttı. Şimdi on gün içinde gübreye 13 tekrar zam geldi. Size bir yılda verdikleri artışı, on günde gübre fiyatları ile geri aldılar. Biz buna susacak mıyız? Tohum sadaka vermiyorsunuz ey Erdoğan, çiftçinin alın terini verin. Çiftçinin emeğini verin. Bu milletin içinden çıktınız ama bu milleti unuttunuz. Niye yükseldi bu maliyetler? Çünkü damat bakan bir yıl içinde bu milletin merkez bankasının 130 milyar dolarını tüketti, bitirdi. Bu damat bakan ülkenin hazinesini batırdı. Kimse hesap sormayacak mı? İşte Hesap sormak için buradayız. Kimse bize ‘niye yola çıktınız’ diye soramaz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol