birgün

6° AÇIK

SİYASET 22.10.2015 22:09

Davutoğlu IŞİD'in 'iyilikten anlamadığını' söyledi: Nankör IŞİD!

Davutoğlu IŞİD'in 'iyilikten anlamadığını' söyledi: Nankör IŞİD!

Urfa'da konuşan Ahmet Davutoğlu, 'IŞİD ile PKK arasında fark görmediklerini' vurgulayarak "Biz burada Suruç'ta 197 bin Kobanili kardeşimizi aldık. Bunlar çıktılar Türkiye'yi DEAŞ ile işbirliğiyle suçladılar. DEAŞ ne kadar nankörse, hainse, alçaksa PKK'da o kadar alçak hain ve korkaktır" ifadelerini kullandı.

TÜRK DİL KURUMU'NA GÖRE 'NANKÖR'
Nankör: Sıfat / İyilik gördüğü kimseye hainlik yapan, aldığı yardımı inkâr eden, nankör, tuz ekmek düşmanı

***

"EŞ BULAMAZSANIZ BİZE BAŞVURUN"
Ayrıca Urfa'da partisinin mitinginde konuşan Davutoğlu bir AKP 'geleneği' olarak yurttaşların özel hayatları hakkında "İşiniz var, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı, eş kaldı eş. Biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce anne babanıza gideceksiniz. İnşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız” ifadelerini de kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız