birgün

4° AÇIK

SİYASET 21.10.2015 14:03

Davutoğlu'ndan, 'beyaz Toros' açıklaması

Davutoğlu'ndan, 'beyaz Toros' açıklaması

Başbakan Davutoğlu dün Van’da söylediği, "AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak” tehdidi hakkında açıklamada bulundu.

Davutoğlu yaptığı açıklamada "Benim oradaki ifademi herkes dikkatli okusun. Hiçbir şekilde alternatifi olarak ortaya koymuş değilim" dedi.

Sol'da yer alan habere göre; "Sadece 90’lı yıllarda, teröre açık destek veren çevreler ‘90’lı yıllara dönmek istiyor AK Parti’ diye ithamda bulundular" diyen Davutoğlu, "Yani 90’lı yılların sembollerinden biridir beyaz Toros. Faili meçhulleri bu ülkede AK Parti bitirdi. Hiç kimseyi tehdit etmedim. Ama şunu söyledim, ama birileri savaş baronları terör baronları ve bunların varlığından destek alan beyaz Toros sembolüyle anılan çevreler, birbirini destekleyen çevreler her iki varlığı da ülkede tesirsiz hale getiren AK Parti iktidarıdır" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'ndan tehdit: "AK Parti iktidardan düşerse..."

Demirtaş'tan Davutoğlu'na 'beyaz toros' cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan da Davutoğlu'na 'beyaz toros' cevabı

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız