birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 21.10.2015 14:03

Davutoğlu'ndan, 'beyaz Toros' açıklaması

Davutoğlu'ndan, 'beyaz Toros' açıklaması

Başbakan Davutoğlu dün Van’da söylediği, "AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak” tehdidi hakkında açıklamada bulundu.

Davutoğlu yaptığı açıklamada "Benim oradaki ifademi herkes dikkatli okusun. Hiçbir şekilde alternatifi olarak ortaya koymuş değilim" dedi.

Sol'da yer alan habere göre; "Sadece 90’lı yıllarda, teröre açık destek veren çevreler ‘90’lı yıllara dönmek istiyor AK Parti’ diye ithamda bulundular" diyen Davutoğlu, "Yani 90’lı yılların sembollerinden biridir beyaz Toros. Faili meçhulleri bu ülkede AK Parti bitirdi. Hiç kimseyi tehdit etmedim. Ama şunu söyledim, ama birileri savaş baronları terör baronları ve bunların varlığından destek alan beyaz Toros sembolüyle anılan çevreler, birbirini destekleyen çevreler her iki varlığı da ülkede tesirsiz hale getiren AK Parti iktidarıdır" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'ndan tehdit: "AK Parti iktidardan düşerse..."

Demirtaş'tan Davutoğlu'na 'beyaz toros' cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan da Davutoğlu'na 'beyaz toros' cevabı

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol