Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selim Temurci'nin 'Pelikan' açıklamaları sebebiyle ifadeye çağrılmasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar" dedi.

Davutoğlu'ndan Selim Temurci'nin ifadeye çağırılmasına tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci'nin Pelikan yapılanmasına ilişkin açıklamaları nedeniyle ifadeye çağırılmasına tepki gösterdi.

Davutoğlu, ''Yargı iktidar oyuncağınız değildir. Kendi günahlarınızı örtmek için hukuku kullanamazsınız. Selim Temurci'yi pelikan çetesi yüzünden 4.defa savcılık ifadesine çağırarak mı bizleri korkutacaksınız? Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar'' ifadelerini kullandı.

Temurci'nin ifadeye çağrılmasına ilişkin paylaşımda bulunan Davutoğlu, AKP'yi eleştirdi.

Davutoğlu, açıklamada, ''Yargı iktidar oyuncağınız değildir. Kendi günahlarınızı örtmek için hukuku kullanamazsınız. 15 Temmuz'da canını orta koyan @SelimTemurci'yi pelikan çetesi yüzünden 4.defa savcılık ifadesine çağırarak mı bizleri korkutacaksınız? Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar.'' ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın başında olduğu ileri sürülen "Pelikan" grubuna ilişkin Gelecek Partili Selim Temurci, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu.

Timurcu açıklamaları nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na ifadeye çağrılmıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair iddialar içeren ve 2016’da yayınlanan “Pelikan dosyası”nın Davutoğlu’nun vedasına neden olduğu öne sürülmüştü.