birgün

2° AÇIK

SİYASET 14.01.2021 21:37

Davutoğlu: Ortada aşı yok

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Sağlık Bakanı, günde 1,5-2 milyonu aşılayacaksanız ve bugün aşılamaya başladıysanız size basit bir sorumuz var: Yarına aşınız var mı? Cevap yok. Çünkü ortada aşı yok. Daha da kötüsü sağdan soldan ha bire iktidar yandaşlarının kendilerini aşılatmaya başladıkları haberleri geliyor. Bu tam da size yakışır" dedi.

Davutoğlu: Ortada aşı yok

Partisinin il kongresi için Mardin'de bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, aşı konusunda hükümete yüklendi. Davutoğlu, "Eğer aşı konusunda Cumhurbaşkanı’nı ciddiye alırsanız, Sağlık Bakanı’nın ne yaptığını bilmediği ortaya çıkıyor. Yok eğer aşı konusunda Sağlık Bakanı’nı ciddiye alırsanız bu sefer de Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin aşısı olup olmadığını bilmediği ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Davutoğlu özetle şunları söyledi:

"Bugün korona ile mücadelede dünyanın birinci gündemi aşı meselesidir. Kendi ülkesinde aşı geliştirenler hatta birkaç tane aşı geliştirmiş olanlar bile farklı ülkelerde geliştirilen aşılardan satın alma yapıyorlar. İşte Çin gidip Almanya’da iki Türk bilim insanının geliştirdiği aşıdan 100 milyon alıyor. İşte Amerika, kendisi birkaç farklı aşı geliştirmesine rağmen gidip Oxford aşısını, Alman aşısını da satın alıyor. Biz ne yapıyoruz? Bizim ne yaptığımızı anlayan var mı Allah aşkına? Eğer aşı konusunda Sayın Cumhurbaşkanı’nı ciddiye alırsanız, Sağlık Bakanı’nın ne yaptığını bilmediği ortaya çıkıyor. Yok eğer aşı konusunda Sağlık Bakanı’nı ciddiye alırsanız, bu sefer de Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin aşısı olup olmadığını bilmediği ortaya çıkıyor.

Biz aşı nerede diyoruz siz, ama 'sözde cumhurbaşkanı' dediler diyorsunuz. Biz aşı nerede diyoruz siz, ama 'bakın bir eski Türkiye artığı bizi darbe ile tehdit etti' diyorsunuz. Biz aşı nerede diyoruz siz, ama 'bakın Boğaziçi üniversitesinde büyük bir terör örgütü kalkışma içerisinde' diyorsunuz. Siz ne derseniz deyin. Siz gündemi değiştirmek için ne kadar trajikomik olmayı göze alırsanız alın biz 'aşı nerede' demeye devam edeceğiz.

"YALAN SÖYLEDİNİZ"

‘11 Aralık’ta aşılama başlayacak’ diyerek ilk yalanı söylediniz. Bu yalana şimdi de ‘aşılama başladı’ diye devam ediyorsunuz. Sayın Sağlık Bakanı, günde 1,5-2 milyonu aşılayacaksanız ve bugün aşılamaya başladıysanız size basit bir sorumuz var: Yarına aşınız var mı? Cevap yok. Çünkü ortada aşı yok. Daha da kötüsü sağdan solda ha bire iktidar yandaşlarının kendilerini aşılatmaya başladıkları haberleri geliyor. Bu tam da size yakışır. Bu da ahlaktan, adaletten ve insaftan nasibi olmayanlara yakışır. Bütün sağlık personeli aşı olmadan eğer bir dozu yakınlarınıza, yandaşlarınıza veya kendinize ayırdıysanız yazıklar olsun sizlere.