birgün

20° AÇIK

Davutoğlu, Osman Kavala için 30 Kasım'ı işaret etti: Serbest bırakılarak kurtulmaya çalışılacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iş insanı Osman Kavala'nın serbest bırakılacağını öne sürerek 30 Kasım tarihini işaret etti.

SİYASET 03.11.2021 09:55
Davutoğlu, Osman Kavala için 30 Kasım'ı işaret etti: Serbest bırakılarak kurtulmaya çalışılacak
Abone Ol google-news

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından paylaştığı bir videoda Osman Kavala'nın serbest bırakalacağını söyleyerek 30 Kasım tarihini verdi.

Davutoğlu, Beştepe'de Soros ile bağlantılı danışmanlar olduğunu öne sürerek, "Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi’nin unsurlarına kadar gider Soros. Çünkü Soros’la doğrudan irtibatlı ve onunla birlikte çalışmış danışmanlar var" ifadelerini kullandı.

Osman Kavala’nın serbest bırakılacağına dair öngörüsünü de paylaşan Davutoğlu, “30 Kasım civarında yine bir kahramanlık hikayesi üretilebilirse üretilecek. Bu sefer da Kavala serbest bırakılarak kurtulmaya çalışılacak” dedi.

Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Beştepe'de Soros'la geçmişte yakın ilişkisi olan kaç danışman var? Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi'nin unsurlarına kadar gider Soros. Çünkü Soros'la doğrudan irtibatlı ve onunla birlikte çalışmış danışmanlar var. Soros'la doğrudan irtibatlı isimlerin yer aldığı meşhur yalı var.”

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a “Osman Kavala'yı Soros'çuluk ile suçlu ilan ediyor, peki daha önceki iki örnekte suçlu ilan ettiğin kişileri niye serbest bıraktın o zaman?” diye soran Davutoğlu, Erdoğan'ın geçmişte George Soros ile yaptığı görüşmelere işaret etti. Davutoğlu, Rahip Brunson ve Deniz Yücel'in serbest bırakılmasıyla ilgili, “Onlar yaşanmasaydı, 10 büyükelçi rezaleti yaşanmazdı” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol