birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Davutoğlu 'yürüme mesafesinde': Süleyman Şah'a sürpriz ziyaret

ARŞİV 10.05.2015 14:26
Davutoğlu 'yürüme mesafesinde': Süleyman Şah'a sürpriz ziyaret
Abone Ol google-news

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitingi öncesi, geçen Şubat ayında Suriye’de Türkiye sınırına yakın bir noktaya nakledilen ve Miili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın 'yürüme mesafesine getirdiklerini' söylediği Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti.

Öğle saatlerinde partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Davutoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte askeri helikopterler ile Suriye sınırına hareket etti.

Önce Birecik İlçesi’ndeki 7’nci Hudut Bölük Komutanlığı’na inen Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler burada askeri yetkililer tarafından karşılandı. Sınır hattına ve Suriye tarafında yaşananlara ilişkin bilgiler alan Davutoğlu, daha sonra özel araçlarla Suriye sınırına hareket etti.

Zırhlı araçlarla yoğun önlemlerinin alındığı bölgeden hareket eden konvoyun güvenliğini havadan da helikopterler sağladı. Davutoğlu ve beraberindekiler, geçen 21 Şubat gecesi düzenlenen ’Şah Fırat Operasyonu’ ile Suriye’nin Karakozak Köyü’nden getirilen ve Mart ayında yapımı tamamlanınca Türkiye sınırına 253 metre uzaklıktaki Suriye’nin Eşme Köyü’ne nakledilen Süleyman Şah türbesine geçti.

Yılmaz'ın 'operasyon coşkusu': Ecdadına Fatiha okumak isteyen yeni türbeye gitsin

Türbe ‘yürüme mesafesine’ nakledilir de Twitter durur mu: E hani AVM?

Fuat Avni 7 ay önce yazmıştı: Türkiye, Süleyman Şah Türbesi için operasyon yaptı

 

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun