birgün

1° KAR YAĞIŞLI

DDK yetkileri genişletildi: Dernekler ve vakıflar Saray denetiminde olacak

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre; kamuya yararlı dernekler, vakıflar, kooperatifler ve birliklerin her türlü ortaklık ve iştirakleri de Devlet Denetleme Kurulu tarafından denetlenebilecek. Kurul, bu kurum ve kuruluşlar ile ortaklık ve iştiraklerinde her türlü idari soruşturma, inceleme, araştırma ve denetleme yetkisine sahip olacak.

GÜNCEL 20.08.2021 07:40
DDK yetkileri genişletildi: Dernekler ve vakıflar Saray denetiminde olacak
Abone Ol google-news

Devlet Denetleme Kurulu Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, kamuya yararlı dernekler, vakıflar, kooperatifler, birlikler ile bu kurum ve kuruluşların her türlü ortaklık ve iştirakleri de Devlet Denetleme Kurulu tarafından denetlenebilecek.

Bu kurum ve kuruluşlar ile ortaklık ve iştiraklerinde her türlü idari soruşturma, inceleme, araştırma ve denetleme yetkisine sahip olacak olan Devlet Denetleme Kurulunun grup başkanı ve denetçileri, denetim görevi gereğince, denetim kapsamına dahil kurum ve kuruluşların teftiş, denetim veya bu maksatla kurulmuş birimlerinin görev, yetki ve sorumluluklarına haiz olacak.

*Konuya ilişkin Cumhurbaşlaığı Kararnamesi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol