birgün

20° AÇIK

Defin öncesi ağlayınca yaşadığı anlaşılan bebek, kurtarılamadı

Adana’da sancı ve kanama şikayetiyle gittiği Seyhan Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan Melek Sert'in karnındaki 5 aylık bebek, iddialara göre düşük yaptığı söylenerek alındı. Defin sırasında ağlamasıyla yaşadığı anlaşılan bebek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

GÜNCEL 07.01.2022 14:15
Defin öncesi ağlayınca yaşadığı anlaşılan bebek, kurtarılamadı
Abone Ol google-news

Adana'da, 5 aylık doğan ve öldü sanılırken defin öncesi ağlamasıyla yaşadığı anlaşılan 5 aylık bebek, 6 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 Ocak'tan bu yana tedavisi süren erkek bebek, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

NE OLMUŞTU?

Adana'da, 5 aylık hamile Melek Sert, şiddetli sancı şikayetiyle 27 Aralık 2021'de Yüreğir Devlet Hastanesine başvurdu.

Buradaki 3 günlük tedavisinin ardından taburcu edilen Sert, rahatsızlığının sürmesi üzerine 31 Aralık'ta da Seyhan Devlet Hastanesi Marsa Kadın Hastalıkları ve Doğum Ek Hizmet Binası'nda tedaviye alındı. Hastane görevlileri, 2 Ocak'ta aradıkları baba Hasan Sert'e eşinin düşük yaptığını ve bebeğin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Baba Sert, hastaneden aldığı bebeğini defnetmek için gittiği Yüreğir ilçesindeki Herekli Mahalle Mezarlığı'na yaklaştığı sırada ağlama sesi duydu, durumu 112 Acil Servis ekibine haber verdi. Bölgeye sevk edilen ekipler, yaşadığı belirlenen bebeği tedavi için Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol