birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 18.09.2019 09:40

Defkhan 'Susamam' projesinden ayrıldı

Defkhan 'Susamam' projesinden ayrıldı

"Susamam" parçasında "gurbet" temalı bölümü seslendiren Defkhan ise Twitter hesabından projeden ayrıldığını açıkladı.

5 Eylül gecesi Şanışer’in öncülüğünde sanatçılar Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle ile birlikte seslendirdiği “Susamam” adlı şarkı Youtube’dan paylaşılmış ve büyük yankı uyandırmıştı.

Projeden ayrılan Defkhan, “Selam dostlar... Susamam adlı parçanın kazandığı siyasi ivme sebebi ile Parçadan ve Projeden ayrıldığımı belirtmek istiyorum. Açıklamayı bu denli geç yapmamın sebebi , olayı şahsi şova çevirmek istemediğim ve size karşı beslediğim derin saygı ve sevgimdendir.” açıklamasında bulundu.

defkhan-susamam-projesinden-ayrildi-626064-1.

Doğa, hayvan hakları, kadına şiddet, adelet, trafik gibi belli konularla ilgili sözler içeren şarkı, sosyal medyada milyonlarca izlenme aldı.

defkhan-susamam-projesinden-ayrildi-626065-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız