birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Dekan’ın hedefinde hayvan hakları var

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Şenödeyici, üniversitenin Hayvan Hakları Kulübü’nü hedef aldı. Dekan, sosyal medyadan “Senaryo aynı. Ağaç, köpek… Alçakları ifşa edeceğim” paylaşımında bulundu.

YAŞAM 12.10.2021 06:56
Dekan’ın hedefinde hayvan hakları var
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Çorum’da bulunan Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özer Şenödeyici, üniversitenin Hayvan Hakları Kulübü’nü hedef aldı. Instagram ve Facebook hesabından paylaşım yapan Şenödeyici, bir yorumunda kulüp üyelerini işaret ederek, “Senaryo hep aynı. Ağaç, köpek… Bu alçakları ifşa etmeye devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.


Şenödeyici, kişisel Instagram hesabından üniversitenin resmi kulübünü hedef göstererek “Kulüpten ayrılın” çağrısında bulundu: “Üniversitemizin adını kullanan bu hesap yalan haberler paylaşmaktadır. Üye iseniz ayrılmanız ve hayvan hakları adı altında ideolojik söylemlere alet olmamanız rica olunur. Sahiplerine ben ulaşamadım, siz ulaşırsanız kendilerini ikaz ediniz.”

Ancak kulübe üye öğrenciler ise Fen Edebiyat Fakültesi ve Şenödeyici’nin Instagram hesabından engellendiklerini bu nedenle dekanla iletişime geçemediklerini dile getirdi. Öğrenciler, üniversitenin rektörlüğüne bir mail atarak, “Tüm fakültelerde besleme faaliyetlerimiz sorunsuz gerçekleşirken Fen Edebiyat Fakültesinde karşılaştığımız tablo bizleri son derece üzmüştür” dedi.

Şenödeyici’nin paylaşımlarının ekran görüntülerini de rektörlüğe ileten öğrenciler, kulüp olarak birçok sosyal faaliyete imza attıklarını kaydetti. Öğrenciler birçok faaliyette bulundukları ve kulübün ‘resmi’ bir kulüp olduğunu hatırlattı.

dekan-in-hedefinde-hayvan-haklari-var-931125-1.

Mailde şu ifadeler yer aldı:

“Üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Hitit Üniversitesi Hayvan Hakları kulübü ile birçok sosyal faaliyetlere imza attık. Fakültemizde bakımını üstlendiğimiz üç adet köpek kaldı. Diğer köpeklerin beslemesi dışarda yapılmakta. Ancak Fen Edebiyatı Fakültesi dekanı Özer Şenödeyici’nin kulübümüze karşı tutumu kulüp üyelerimiz ve fakültedeki arkadaşlarımız tarafından kötü yaklaşımlara neden oldu. Instagram gönderisinde alenen öğrencilerin kulüpten uzak durulması ve üye olanların üyelikten çıkması talep edildi. Bahsi geçen kulüp resmi bir kulüptür. Bizimle görüşmek yerine sürekli olarak sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmakta. Fakülte öğrencisi olarak dekan bey görüşmeyi reddederek kendi sosyal medya hesapları üzerinden kulübümüzü lekelemeye hatta alçaklıkla itham ederek kulübümüze hakarette bulunmakta.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol