birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.10.2020 08:52

‘Demek ki işçiler mali yük değilmiş’

‘Demek ki işçiler mali yük değilmiş’

Haber Merkezi

İstanbul Bakırköy Belediyesi’nde çalışan Tüm Bel-Sen üyesi emekçiler, 19 aydır imzalanmayan toplu sözleşmenin imzalanması talebiyle bir kez daha eylemdeydi.

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda konuşanTüm Bel-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Adem Erdem, “Belediyenin 5 yıllık planı ile 2015-2020 dönemi kıyaslanırsa çalışanların sayısında 450 kişilik azalma var, bütçesinde ise iki katını aşkın bir artış var. Demek ki belediye çalışanlarının Bakırköy Belediyesi’ne ekonomik olarak yük olması gibi bir durum yokmuş. Birlikteliğimizi bozmak adına iki işçi arkadaşımızı işten attılar ama biz yine bugün buradayız. Hakkımızı alana kadar mücadele edeceğiz, eylemlerimiz devam edecek” dedi.

Erdem tüm emek dostlarını, DİSK Genel-İş üyesi Bakırköy Belediyesi işçileriyle perşembe günü yapılacak ortak eyleme davet etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız