birgün

30° AÇIK

YAŞAM 27.07.2020 11:16

Demet Akalın’dan challenge akımıyla kadına şiddete tepki gösterenlere tepki

Şarkıcı Demet Akalın, sosyal medya hesapları üzerinden kadın cinayetlerine dikkat çekmek adına meydan okuma başlatan kadınlara tepki gösterdi.

Demet Akalın’dan challenge akımıyla kadına şiddete tepki gösterenlere tepki

Kadına şiddet olaylarının artması üzerine dünya çapında başlatılan "Olduğumuz gibi güzeliz" akımı sosyal medyada bir anda gündem oldu. Demet Akbağ ve Pelin Akil Altan gibi ünlü isimler, siyah beyaz fotoğraflarını paylaşarak akıma destek oldu. Ancak Demet Akalın, kısa sürede gündem olan bu akıma tepki gösterdi.

Akalın bu akıma katılarak fotoğraflarını paylaşanları cinayetlere kayıtsız kalmakla suçladı ve sadece reklam peşinde olduklarını ima etti.

Akalın, Instagram hesabının hikâye kısmından "Bir tane kadına şiddete cümle kurmazlar! İş afili fotoğraf koymaya gelince #challenge. Hadi lan oradan! Sıfır samimiyet" ifadelerini kullandı.

demet-akalin-dan-kadin-cinayetlerine-tepki-gosteren-kadinlara-tepki-761340-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız