birgün

15° HAFİF YAĞMUR

Demet Akalın, Erdoğan’a müzik yasağı konusunu açmış: ‘Belki kimse cesaret edememiştir ama’

Saray’daki magazin ünlüleri iftarına katılan Demet Akalın, müzik yasağı konusunu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açtığını söyledi.

YAŞAM 18.04.2022 10:37
Demet Akalın, Erdoğan’a müzik yasağı konusunu açmış: ‘Belki kimse cesaret edememiştir ama’
Abone Ol google-news

Şarkıcı Demet Akalın, Dolmabahçe Sarayı'ndaki iftar programında görüştüğü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'dan gece 00.00'dan sonra uygulanan müzik yasağının kaldırılmasını rica ettiğini söyledi. Akalın, Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u yanına çağırdığını ve çalışmalara başlayacaklarının sözünü aldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği iftar programında sanatçılarla bir araya geldi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan şarkıcı Cenk Eren, "Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar davetine katılan değerli sanatçılarımız müzik yasağını gündeme getirdiler mi acaba? Bilgilendirirlerse bizleri, memnun oluruz." ifadelerini kullandı.

Davete katılan şarkıcı Demet Akalın, bu paylaşıma yanıt vererek, "Bilgilendireyim... Elbette... Belki kimse cesaret edememiştir ama ben tüm müzisyenler adına rica ettim söyledim" dedi.

Açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u yanına çağırdığını ifade eden Akalın, "Hatta kendisi Kültür Bakanımızı yanına çağırdı. Çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldım… Bekleyeceğiz, saygılar Cenk Bey" açıklamasını yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun