birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Demet Akalın, konu Erdoğan’a geldi diye alıntılanan tweetini sildi

Twitter’da Afgan göçmenlerle ilgili paylaşım yapan şarkıcı Demet Akalın, Mısra Öz Sel’in bu tweeti alıntılayıp Erdoğan’a soru sorması ve pek çok kullanıcının tweetin altına Erdoğan'ı eleştiren ifadeler yazması üzerine paylaşımını sildi.

GÜNCEL 09.08.2021 16:48
Demet Akalın, konu Erdoğan’a geldi diye alıntılanan tweetini sildi
Abone Ol google-news

Şarkıcı Demet Akalın, Twitter’da yaptığı bir paylaşımı, konu AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geldi diye sildi.

Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin faturaların Türk vatandaşlarına göre daha pahalı yapmak istediklerini söylemişti.

Bir Afgan sosyal medya kullanıcısı da Tanju Özcan'ın bu sözlerine tepki göstermiş ve bir video çekmişti. Afgan genç, bu paylaşımının ardından özür dilemişti.

Şarkıcı Demet Akalın da Afgan gencin videosuna sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Akalın yaptığı paylaşımda “Bu gidişe kim dur diyecek? İş namusumuza kadar geldi? Gerçekten iğriti oluyoruz hepimiz!” ifadelerini kullandı.

demet-akalin-konu-erdogan-a-geldi-diye-alintilanan-tweetini-sildi-908301-1.

MISRA ÖZ, ERDOĞAN’I ETİKETLEDİ

Çorlu tren faciasında oğlu Arda Sel ile eşi Hakan Sel’i kaybeden ve adalet arayan anne Mısra Öz Sel, Akalın'ın paylaşımını alıntılayarak, “"Sanırım sorunun muhattabı sizsiniz” diyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketledi.

Bununla birlikte Twitter kullanıcıları, Akalın'ın paylaşımını alıntılayarak ya da doğrudan cevap vererek, Erdoğan'a ve AKP iktidarına eleştiriler yöneltti.

Mısra Öz'ün yanıtı ve Erdoğan'a yönelik çoğalan eleştiriler sonrası, Demet Akalın'ın paylaşımını sildiği görüldü.

demet-akalin-konu-erdogan-a-geldi-diye-alintilanan-tweetini-sildi-908300-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol