birgün

3° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 20.12.2020 11:31

Demet Akbağ'dan '9 Kere Leyla' açıklaması

Dijital platform Netflix’te yayınlanan ‘9 Kere Leyla’ filmi eleştiri alan oyuncu Demet Akbağ, yaptığı açıklamada "Her türlü eleştiri başımızın üzerinde" dedi.

Demet Akbağ'dan '9 Kere Leyla' açıklaması

Oyuncu Demet Akbağ, 4 Aralık'ta dijital yayın platformu Netflix'te yayına giren '9 Kere Leyla'ya yönelik eleştirilere ilişkin konuştu.

Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuşan Akbağ, "Her tür eleştiri başımızın üzerinde. Ezel (Akay, yönetmen) bir dünya yarattı, biz hikâyeyi sevdik ve performanslarımızı sergiledik" dedi.

Akbağ yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Her tür eleştiri başımızın üzerinde. Ezel (Akay, yönetmen) bir dünya yarattı, biz hikâyeyi sevdik ve performanslarımızı sergiledik. “Çok güldük” veya “çok ağladık” diye tanımlanabilecek bir film değil. Sinema bir yönetmen sanatı. Ezel, Leyla karakteri üzerinden Lilith ve kadın konusunu böyle işledi."

Yönetmen Ezel Akay da eleştirilere bir izleyicisinin mektubuyla yanıt vermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol