birgün

27° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 16.10.2019 09:59

Demet Evgar'dan YÖK'e tepki: Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir

YÖK, 10 Ekim'de gerçekleştirdiği toplantıda 14 yükseköğretim programından özel yetenek sınavı şartını çıkardı. Oyuncu Demet Evgar karara tepki gösterdi.

Demet Evgar'dan YÖK'e tepki: Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir

Oyuncu Demet Evgar, Yükseköğretim Kurulu'nun, 14 yükseköğretim programından özel yetenek sınavı şartını çıkarmasına tepki gösterdi.

Yükseköğretim kurumlarında bugüne kadar özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 bölüme, 2020 YKS’de merkezi yerleştirme ile öğrenci yerleştirilmesine karar verildi.

Kamuoyunun büyük tepki gösterdiği karar hakkında sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan paylaşımda bulunan Evgar, “Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir” yazan bir görseli paylaştı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Evgar, “Her insan bir yetenekle gelir hayata. Ve kimsenin yeteneği bir diğerinden daha az değerli değildir. Her bireyin kendine ait yeteneğiyle parlaması, o insanın yegâne hediyesidir… YÖK’ ün, bu kararını tekrar gözden geçirmesini istiyoruz. Bu karar; o dalda yeteneği olmayan öğrenci için de bir kandırmaca olacaktır” ifadelerini kullandı.

demet-evgar-dan-yok-e-tepki-bu-karar-ulkenin-gelecegine-ihanettir-637447-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız