birgün

22° AÇIK

Demirtaş: Ben muhalefetin adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım

Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ben muhalefetin adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım. Dışarıda ise birileri halen bu üçkağıtçı, dolandırıcı iktidarın halkı kandırıp seçim kazanabileceğine inanıyor" dedi.

SİYASET 24.12.2021 12:33
Demirtaş: Ben muhalefetin adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım
Abone Ol google-news

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokraytik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından verdiği mesajda AKP'nin yeniden seçimi kazanamayacağını söyledi. "Ben muhalefetin ortak adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım" diyen Demirtaş, şöyle devam etti: "Dışarıda ise birileri halen bu üçkağıtçı, dolandırıcı iktidarın halkı kandırıp seçim kazanabileceğine inanıyor"

"Yan yana durmaktan korkmayın ve miting meydanlarını doldurun" ifadelerini kullanan Demirtaş, "Birlikte kazanacağız, mutlaka kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Demirtaş'ın paylaşımları şöyle:

"Ben muhalefetin ortak adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım. Dışarıda ise birileri halen bu üçkağıtçı, dolandırıcı iktidarın halkı kandırıp seçim kazanabileceğine inanıyor. Halka güvenin, yüzünüzü yoksullara dönün. Yan yana durmaktan korkmayın ve miting meydanlarını doldurun. Merak etmeyin, biz varız. Birlikte kazanacağız, mutlaka kazanacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol