birgün

10° HAFİF YAĞMUR

Demirtaş, Erdoğan'a seslendi: Yol yakınken siyaseti bıraktığını açıkla

Selahattin Demirtaş, sosyal medya paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaparak "Bu kadar "yok"ların varken aday olamazsın. Siyaseti bıraktığını açıkla" dedi.

SİYASET 17.03.2023 21:26
Demirtaş, Erdoğan'a seslendi: Yol yakınken siyaseti bıraktığını açıkla
Abone Ol google-news

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “Yeniden adaylık hakkın yok” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Demirtaş, “Diploman yok. Yeniden adaylık hakkın yok. Binlerce insanın ölümünden sorumlusun, utanman yok. Ülkeyi yoksulluğa boğdun, yatacak yerin yok. Bu kadar ‘yok’ların varken aday olamazsın” dedi.

Erdoğan’a “Gel, yol yakınken siyaseti bıraktığını açıkla, ülke nefes alsın” çağrısında bulunan Demirtaş, “Ha, ille de ‘Tarihi bir seçim hezimeti yaşamak benim de hakkım’ diyorsan hakkını teslim edeceğimizden kuşkun olmasın.” ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol