birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 30.07.2021 19:47

Demirtaş: Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'deki orman yangınlarına ilişkin, "Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz" dedi.

Demirtaş: Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'deki orman yangınlarına iktidara eleştirlerde bulundu. Demirtaş, "Zaten doğal felaketlerin sonuçlarının bu kadar ağır olmasının nedeni, Türkiye'deki siyasi felakettir" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş, "Yangın felaketi nedeniyle mağdur olan herkese büyük geçmiş olsun. Doğudan batıya kadar yanan bütün ormanlar, toplumun ve tüm canlıların geleceğini karartıyor. Felaketlerde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Durum gösteriyor ki, iklim krizini Türkiye'nin ana gündemlerinden biri yapma zamanı geldi de geçiyor" diyen Demirtaş, şunları yazdı:

"Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz. Zaten doğal felaketlerin sonuçlarının bu kadar ağır olmasının nedeni, Türkiye'deki siyasi felakettir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol