birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

Demirtaş'tan 'Emek ve Özgürlük İttifakı' mesajı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Emek ve Özgürlük İttifakı'nın kamuoyuna duyurulacağı toplantı öncesi, "Emek ve Özgürlük İttifakı’nın kararlı yolcularına üstün başarılar diliyorum, yolumuz açık olsun. Bu gemi, limana mutlaka varacak" açıklamasında bulundu.

SİYASET 23.09.2022 11:25
Demirtaş'tan 'Emek ve Özgürlük İttifakı' mesajı
Abone Ol google-news

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Emek ve Özgürlük İttifakı’mız yola çıkıyor. Bu yolda zorluklar olabilir ama umut da var. Bu yolun sonunda, hep birlikte yaşayacağımız güzel günler var” dedi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’nın yarın İstanbul’da düzenleyeceği tanıtım toplantısıyla ilgili afişi, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Demirtaş, paylaşımında şunları kaydetti:

"Emek ve Özgürlük İttifakı’mız yola çıkıyor. Bu yolda zorluklar olabilir ama umut da var. Bu yolun sonunda, hep birlikte yaşayacağımız güzel günler var. Emek ve Özgürlük İttifakı’nın kararlı yolcularına üstün başarılar diliyorum, yolumuz açık olsun. Bu gemi, limana mutlaka varacak."

Emek ve Özgürlük İttifakı; HDP, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emekçi Hareket Partisi (EHP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan (SMF) oluşuyor. İttifak, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapacağı tanıtım toplantısıyla kuruluşunu kamuoyuna duyuracak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol