birgün

19° AÇIK

SİYASET 10.09.2020 19:51

Demirtaş'tan yeni parti kuracağı iddialarına yanıt

Başak Demirtaş, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşme sonrası verdiği mesajları paylaştı. Demirtaş, yeni parti iddialarına ilişkin "HDP'nin ilkeleri benim yaşamımdır, HDP benim ruhumdur" dedi.

Demirtaş'tan yeni parti kuracağı iddialarına yanıt

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın HDP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddiası, Başak Demirtaş tarafından yalanlandı.

Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşme sonrası yeni parti kuracağı iddiasıyla ilgili mesajlarını sosyal medya hesabından paylaşan Başak Demirtaş, "Selahattin'in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. "Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım" dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi." ifadelerini kullandı.

Demirtaş'ın "HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP'nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur." dediğini aktaran Başak Demirtaş'ın mesajları şöyle:

"Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

"Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm" dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir."

"Selahattin, "HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP'nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur." dedi."

"Selahattin'in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. "Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım" dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız