birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Deniz Baykal: CHP ve Kılıçdaroğlu çok önemli işler yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüştü. Baykal ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaşan Gök, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın görüşmek üzere sözleştiklerini söyledi. Gök'ün aktardığına göre Baykal, "Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çok önemli işler yapıyorlar" değerlendirmesini yaptı.

SİYASET 07.12.2022 18:08
Deniz Baykal: CHP ve Kılıçdaroğlu çok önemli işler yapıyor
Abone Ol google-news

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştü

Levent Gök, Baykal’ın “CHP örgütleri; inançla, birlik halinde bu mücadelenin içinde eksiksiz yer almalıdır” dediğini aktardı. Gök ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın görüşmek üzere sözleştiklerini belirtti.

CHP’li vekil, görüşmede Baykal’ın eşi Olcay Baykal ve oğlu Ataç Baykal’ın da bulunduğunu söyledi.

Görüşmeyi değerlendiren Gök, Baykal’ın CHP’nin cumartesi günü İstanbul’da düzenlediği ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ etkinliği için “Çok memnun oldum. Türkiye, siyaset ile bilim ilişkisini bugüne kadar değerlendirmekte çok geç kalmıştır. Bu toplantıların bundan sonra da sıklıkla devam etmesi gerekir. Bilimle siyaseti buluşturmamız gerekiyor” dediğini aktardı.

CHP’li vekil Baykal’ın ayrıca “Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gecikmeden bir karar verilmeli. CHP örgütleri; inançla, birlik halinde bu mücadelenin içinde eksiksiz yer almalıdır. CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çok önemli işler yapıyorlar” dediğini söyledi.

Gök, Baykal’ın; Kılıçdaroğlu’nu arayarak kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı dileklerini ilettiğini aktardı. CHP’li vekil, Kılıçdaroğlu ve Baykal’ın önümüzdeki günlerde bir araya gelmek için sözleştiklerini de söyledi.

ASLI BAYKAL CHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal, bir süre önce sosyal medya hesabından CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu. Baykal, istifanın ardından CHP’yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Son olarak Hürriyet gazetesi yazarı Selvi’ye konuşan Aslı Baykal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyen mesajlar vermişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol