birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.09.2020 14:35

Deniz Bulutsuz'a 1 yıla kadar hapis istemi

Deniz Bulutsuz'u darp ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ozan Güven'in darp edildiği iddiasıyla şikayetçi olduğu dosyada uzlaşma sağlanmayınca, Bulutsuz hakkında iddianame hazırlandı. Bulutsuz'un, 4 aydan 1 yıla kadar hapisle yargılanmasını istedi.

Deniz Bulutsuz'a 1 yıla kadar hapis istemi

Oyuncu Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz hakkındaki iddianame tamamlandı. Bulutsuz’un ‘basit yaralama’ iddiasıyla 1 yıla kadar hapsi istendi.

Deniz Bulutsuz'un şikâyeti üzerine Ozan Güven hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca, "Hakaret", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Oyuncu Ozan Güven'in şikayeti üzerine ise Deniz Bulutsuz hakkında ayrı bir soruşturma açılmıştı. Bu soruşturma ise Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmişti. Ancak taraflar, uzlaşmayı kabul etmedi.

DAVALARA AYNI MAHKEME BAKACAK

Bunun üzerine savcılık, Deniz Bulutsuz hakkında ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İddianamede Deniz Bulutsuz'un, Ozan Güven'in yüzünü ve kolunu yaraladığı iddia edildi. Bulutsuz hakkındaki iddianame, İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Ozan Güven hakkında açılan dava da aynı mahkemede görülecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız