birgün

14° PARÇALI BULUTLU

KADIN 17.09.2021 12:06

Deniz otobüsünde yanına oturan kadını taciz eden Yusuf Yıldırım tutuklandı

İstanbul'dan Bursa'ya giden deniz otobüsünde yanına oturan kadını uyurken taciz eden Yusuf Yıldırım isimli erkek tutuklandı. Yıldırım'ın "Çocuğa istismar"dan da arandığı öğrenildi.

Deniz otobüsünde yanına oturan kadını taciz eden Yusuf Yıldırım tutuklandı

İstanbul'dan Bursa'ya yolcu taşınan deniz otobüsünde, yanına oturan G.Ş. adlı kadını uyurken taciz eden Yusuf Yıldırım, yolcular tarafından yakalanıp, özel güvenlik görevlilerine teslim edildi. Şikayet üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirildi ve Yıldırım, Yalova'da polise teslim edildi. "Çocuğa istismar"dan aranan Yıldırım, "cinsel istismar"dan sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DHA'da yer alan habere göre olay, pazar günü İstanbul Yenikapı'dan Bursa'ya yolcu taşınan deniz otobüsünde meydana geldi. Deniz otobüsünün üst katında yolculuk eden Yusuf Yıldırım, yanında oturan G.Ş.'yi uyuduğu sırada taciz ett,. Yıldırım, G.Ş.'nin uyanıp, paniklemesiyle alt kata indi. G.Ş. daha sonra tacizi anlatınca deniz otobüsünde hareketlilik yaşandı. Bazı yolcular, alt kata inip Yıldırım'ı ensesinden yakalayarak, özel güvenlik görevlilerine teslim etti. G.Ş.'nin şikayeti üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirilirken, Yalova'nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaşıldı. Yusuf Yıldırım, ihbar üzerine iskelede bekleyen Armutlu İlçe Emniyet Amirliği'ne bağlı ekiplere teslim etti. "Çocuğa istismar" suçundan aranan Yıldırım, ifadesinin ardından "cinsel istismar"dan Gemlik Adliyesi'ne sevk edildi. Tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Yıldırım, Bursa Kapalı Cezaevine gönderildi.

Polis ve savcılıkta ifade veren G.Ş., yanında oturan Yusuf Yıldırım'ın, kendisine fiziksel tacizde bulunduğunu belirterek, "Başına gelecekleri anlayınca yanımdan kalktı. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Öte yandan taciz sonrası deniz otobüsündeki hareketlilik güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde tacize maruz bırakılan G.Ş.'nin ayağa kalktığı, Yusuf Yıldırım'ın hızlıca deniz otobüsünün üst katından alt katına indiği ve bazı yolcuların merdivenden inen Yıldırım'ı ensesinden tutarak durdurduğu anlar yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol