birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.10.2019 12:06

Deniz Yücel davası ertelendi

Deniz Yücel davası ertelendi


1 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in “örgüt propagandası” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlamasıyla yargılandığı davanın 5'inci duruşması görüldü.

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Yücel'in 10 Mayıs'ta Berlin'de sunduğu savunmanın dosyaya girdiği görüldü. Yücel, savunmasında cezaevinde fiziksel ve psikolojik işkence gördüğünü belirtmişti.

Yücel'in avukatı Veysel Ok, dosyanın mütalaa aşamasına geldiğini belirtti. Savcı, esas hakkında mütalaanın hazırlanabilmesi için dava dosyasının kendisine sunulmasını ve ek süre talep etti.

Talebi kabul eden mahkeme, davayı 13 Şubat 2020 tarihine bıraktı.

Deniz Yücel hakkındaki iddianamenin kabul edilmesiyle serbest bırakılmış daha sonra Almanya'ya gitmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız