birgün

15° AÇIK

Denizli Avdan’da ÇED toplantısı yurttaşların tepkisi üzerine yarıda kaldı

Avdan Madencilik Enerji San. ve Tic. AŞ yetkilileri, halkı bilgilendirme toplantısında Avdan halkının tepkisiyle karşılaştı.

BİRGÜN EGE 26.08.2021 15:55
Denizli Avdan’da ÇED toplantısı yurttaşların tepkisi üzerine yarıda kaldı
Abone Ol google-news

Uğur KURNAZ

Denizli’nin Tavas İlçesi Avdan Mahallesi termik santral bölgesinde açık ocak kömür işletmeciliği kapasitesi artışı projesi için yapılan halkı bilgilendirme toplantısı tepkiler üzerine yapılamadı. Firma ve bakanlık yetkilileri toplantıyı yarıda kesmek zorunda kaldı.

Avdan Madencilik Enerji San. ve Tic. AŞ yetkilileri, halkı bilgilendirme toplantısında, Avdan halkının tepkisiyle karşılaştı. Avdan yöresi halkı, bilgilendirme toplantısı sırasında ıslıklarla “sizin verdiğiniz bilgilere inanmıyoruz” diyerek kömür madeni istemediklerini dile getirdiler. Yetkililer toplantıyı yarıda kesmek zorunda kaldı.

Toplantıya katılan yurttaşlar; Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, ÇED Raporunu hazırlayan firma yetkilileri ve Bakanlık yetkilisine yanlış ve yalan beyanda bulunduklarını söyleyerek toplantıyı terk etti.

Yöre halkı ayrıca ağustos sonuna kadar yazılı itiraz hakkının bulunduklarını ve bu konuda mücadele edeceklerini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun