birgün

12° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 21.07.2020 11:46

Denizli’de FETÖ tutuklamaları

Denizli’de FETÖ tutuklamaları

Denizli’de FETÖ/PYD yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişiden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından, FETÖ/PDY’ye yönelik çalışmalar kapsamında, örgütün ‘mahrem yapılanmasında faaliyet gösteren’ kişilere yönelik operasyon düzenlendi.

Ankesörlü sabit hatlar/büfe ardışık arandıkları tespit edilen askeri okuldan ve polis akademisinden ilişiği kesilen, aktif öğretmen, aktif müftülükte görevli memur ve görevden uzaklaştırılan astsubay ile örgüte üye olmak suçundan 6 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 zanlıdan 3’ü çıkarıldıkları adliyede sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol