Malatya’da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılarak 15 kişinin yaşamını yitirdiği ve şikayet üzerine tutuklanan 7 katlı Kırçuval otelinin sahibi AKP’li Battalgazi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı olan Zafer Kırçuval, yaklaşık 3 aylık bir tutuklamanın ardından tahliye edildi.

Depremde 15 kişi ölmüştü: Otelin AKP’li sahibi 3 ay sonra tahliye edildi
Fotoğraf: BirGün

Malatya’da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılarak 15 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından tutuklanan otelin sahibi AKP’li Zafer Kırçuval, tahliye edildi.

Sözcü’den Evren Demirbaş’ın haberine göre, TVF Erkekler Voleybol 2’nci Ligi 6’ncı Grup’ta Play-Off mücadelesi veren Malatya Büyükşehir Belediyespor takımından 11 voleybolcu ile 4 ampute futbolcu, konakladıkları Kırçuval Otelin depremde yıkılmasıyla enkaz altına kalarak hayatını kaybetti.

AKP’Lİ OTEL SAHİBİ TUTUKLANDI

Hayatını kaybedenlerin yakınları, otel işletmecisi ve Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı olan Zafer Kırçuval hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kırçuval, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

3 AY SONRA TAHLİYE EDİLDİ

Malatya 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde Çarşamba günü görülen davada mahkeme heyetinin, Kırçuval Otel'in sahibi ve Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval hakkında “Sabit ikametgâh sahibi olması,” “soruşturmanın geldiği aşama,” “bu süreçten sonra delil karartmanın mümkün olmaması” gerekçeleriyle tahliye ve yargılamanın tutuksuz sürmesi kararı verdiği öğrenildi.