birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 26.02.2020 11:35

Depremin ardından Van'da son durum

Van Valiliği, İran'ın Hoy kentinde, sınıra yakın bir bölgede meydana gelen ve Van'ın Başkale ilçesinde yıkıma neden olan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ve yaralıların hastanelerdeki tedavilerinin sürdüğünü bildirdi

Depremin ardından Van'da son durum

Türkiye- İran sınır hattında 23 Şubat günü meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, Van'ın Başkale ilçesinde Özpınar, Güvendik, Kaşkol ve Gelenler mahallelerinde yıkıma neden oldu.

Depremde, 9 kişi hayatını kaybetti, 68 kişi de yaralandı. Başkale ve Van'daki hastanelerde tedaviye alınan yaralılardan 65'i taburcu edildi. 3 kişinin ise tedavisinin sürdüğü belirtildi. Öte yandan hasar tespit çalışmaları ise devam ediyor.

depremin-ardindan-van-da-son-durum-693131-1.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinde Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden bir komisyonun hasar tespit çalışması yaptığı kaydedildi. Çalışmaların tamamlandığı Kaşkol Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin enkaz kaldırma çalışmalarına başlayacağı bildirildi. Gelenler Mahallesi'nde ise hasar tespit çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu, konteynerlerin kurulacağı alanların da belirlendiği kaydedildi.

Valilik ayrıca şu ana kadar 40 bin kişilik yemek dağıtıldığını, günlük 18 bin kişilik yemek dağıtımının da sürdüğünü, bölgeye hayvanların barınması için de 829 çadır sevk edildiği, ayrıca bölgede şu anda 92 UMKE personeli ve 8 doktorun görev yaptığını açıkladı.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız