birgün

5° PARÇALI BULUTLU

KADIN 06.02.2020 17:20

Dersim'de kaybolan Gülistan Doku'dan 33 gündür haber alınamıyor

Dersim'de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan Gülistan Doku'yu arama çalışmaları 33. günde de devam ediyor

Dersim'de kaybolan Gülistan Doku'dan 33 gündür haber alınamıyor

Dersim'de 5 Ocak'ta kaybolan Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan ve 5 Ocak'tan beri kayıp olan Doku'nun ailesinin 6 Ocak'taki başvurusu üzerine kentte başlatılan arama çalışmalarının bugünkü bölümüne, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlileri, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler ile Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) su altı ekipleri katıldı.

Doku'yu bulmak için Uzunçayır Baraj Gölü ve çevresinde yoğunlaştırılan arama çalışmalarında bugün de dalış yapan ekipler, kameralı su altı robotuyla da arama çalışması gerçekleştirdi.

dersim-de-kaybolan-gulistan-doku-dan-33-gundur-haber-alinamiyor-684845-1.

Göl kıyısında da jandarma ve polis dedektör köpekleriyle sürdürülen arama çalışmalarında şu ana kadar Doku'ya ait ize rastlanmadı.

Kentte ekiplerin Doku'yu bulmak için yürüttüğü çalışmaları sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Dersim'de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku'dan haber alamayan ailesi, Diyarbakır'dan gelerek 6 Ocak'ta İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunmuştu. Doku'nun arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen polis ekipleri, Doku'yu bulmak için çalışma başlatmıştı.

Genç kızın ailesi, Doku'nun kaldığı öğrenci yurdundaki odasında intihar mektubu bulup savcılığa teslim etmişti.

Daha önce de Doku'nun intihar ettiği değerlendirilen yerde kendisine ait bazı notlar, resmi evrak ve makas bulunmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız