birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.06.2020 16:03

Dersim'de kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'dan 152 gündür haber alınamıyor

Anne Bedriye Doku, "Ben 5 aydır burada perişan oldum ve ciğerim yanıyor. Kızımın başına ne geldiğini bilmek benim de hakkımdır" dedi

Dersim'de kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'dan 152 gündür haber alınamıyor

Dersim'de, ailesinin 5 Ocak'ta kayıp ihbarında bulunduğu üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Doku'nun (21) ailesinin, 6 Ocak'ta Diyarbakır'dan Dersim'e gelerek kayıp başvurusu yapmasıyla başlatılan arama çalışmaları, Uzunçayır Baraj Gölü'nde sürdürüldü.

AA'nın haberine göre, bugünkü arama çalışmalarına İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin yanı sıra Van Jandarma Sualtı Arama Kurtarma (JAK) ve Adıyaman ile Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polis ekibi katıldı.

Çalışmalarda dalgıç ekipleri, suda görüş mesafesinin sıfıra yakın olduğu baraj gölünün Sarı Saltuk Viyadüğü çevresinde belirlenen alanlarda dalış yaparak aramalarını sürdürdü.

AFAD ekibinin de Atatürk Mahallesi Öğretmenevi mevkisi ile baraj gövdesine kadar olan bölümde göl yüzeyinde ve kıyılarda gün boyu botlarla sürdürdüğü arama çalışmalarında, bugün de Doku'ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.

ANNE DOKU: 5 AYDIR PERİŞAN OLDUM

Bölgede devam eden arama çalışmalarını takip eden Gülistan Doku'nun annesi Bedriye Doku, gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının 5 aydır sürdüğünü ve bir sonuç alınamadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a seslenerek kendisine yardım edilmesini isteyen anne Doku, "Ben 5 aydır burada perişan oldum ve ciğerim yanıyor. Kızımın başına ne geldiğini bilmek benim de hakkımdır. Kızım evde kaybolmadı, kızımı okula gönderdim. Kızım ara tatilde eve gelecekti. Ben kızımın başına ne geldiğini öğrenmek istiyorum" diye konuştu.

5 OCAK'TA KAYIP BAŞVURUSU YAPILDI

Tunceli'de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku'dan 5 Ocak'ta haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır'dan gelerek 6 Ocak'ta İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Genç kızın arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen ekipler, çalışma başlatmıştı.

Baraj gölünde arama yapan ekipler, genç kıza ait bazı notlar, resmi evrak ve makas bulmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız