birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.09.2019 13:50

Dersim'de korucu sokak ortasında bir köpeği öldürdü

Dersim'de korucu sokak ortasında bir köpeği öldürdü

Dersim'in Pertek ilçesinde korucu Şahmerdan Çeliker, Ali Kamer Çelik isimli bir vatandaşın köpeğini sokak ortasında öldürdü. Çelik, korucudan şikayetçi olduğunu söyledi.

Evrensel'den Orhan Kurul'un haberine göre, 4 yaşındaki köpeğinin yıllardır kendisinde olduğunu söyleyen Çelik, "Çok uysal yetiştirmiştim. Nereye gitsem oraya geliyordu. Arabayla merkeze geldim ben o da arabanın arkasından geldi merkeze. Ben işlerimi halletmek için Pertek'in merkezinde dolaşırken arabamın yanında bulunan köpeğimi korucu silahıyla öldürmüş. Çocukların yanında küfür ede ede kin duygusuyla öldürmüş" diye konuştu.

Korucunun kimliğini kullanarak sokak ortasında köpeğini vurmasını "Halkın can güvenliğini de yok" diye değerlendiren Çelik, "Bu memlekette, hayvana karşı kin besleyip öldüren kişi, insanları öldürmekten de çekinmez. Herkes bu olayın takipçisi olmalı" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız