birgün

25° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 20.08.2019 11:46

DEÜ GSF'de akademisyenlere yeni soruşturma

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Narlıdere’den Tınaztepe kampüsüne taşınması bugün başlarken, Rektörlük tarafından 6 öğretim elemanı hakkında soruşturma açıldı

DEÜ GSF'de akademisyenlere yeni soruşturma

BİRGÜN İZMİR

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Narlıdere’den Tınaztepe kampüsüne taşınma tartışmaları sürerken, Rektörlük tarafından 6 öğretim elemanı hakkında soruşturma açıldığı bildirildi. Soruştırmaya gerekçe olarak, "raporların güvenilirliğini zedelemek", "kamuoyunu kışkırtmak", "taşınmayı zorlaştırmaya yönelik eylemlerde bulunmak", "öğrencileri bu konuda teşvik etmek" gibi iddialar gösterildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi idari binalarını ise bugün itibarı ile Narlıdere kampüsünden Tınaztepe’ye taşınma işlemlerinin başladığı öğrenildi. Taşınma işlemi nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesi’nin etrafına polisin tomalarla geniş güvenlik önlemleri aldığı bildirilirken, öğrencilerinde okula alınmadığı ve GBT sorgulamasına tabi tutulduğu belirtildi.

Öte yandan öğretim elemanları hakkında soruşturmaların açılmasına Ağustos ayı başında karar verildiği ve tebligatların da dün yapılmaya başlandığı öğrenilirken soruşturmaların arkasının da geleceği kaydedildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından haklarında idari soruşturma başlatılan Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları şunlar:

Prof. Dr. İbrahim Yavuz Yükselsin (Müzik Bilimleri Bölümü)

Prof. Dr. Semih Çelenk (Sahne Sanatları Bölümü)

Prof. Mümtaz Sağlam (Resim Bölümü)

Prof. Gülay Sağlam (Resim Bölümü)

Dr. Öğr. Üyesi Zuhal Çetin Özkan (Film Tasarım Bölümü)

Dr. Burak Bakır (Film tasarımı)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız