DEÜ GSF'de taşınma işlemi başladı

20.08.2019 12:45 EGE'DE BİRGÜN

BİRGÜN İZMİR

Kamuoyunda büyük tepki çeken Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Narlıdere’den Tınaztepe kampüsüne taşınma işlemi başladı.

Taşınma işlemi için fakülteye kamyonlar geldi.Polis güzel sanatlar fakültesi etrafına tomalarla geniş güvenlik önlemi aldı.

İlk günden itibaren karara tepki gösteren öğrencilerin ise fakülte önünde bekleyişi sürüyor.

deu-gsf-de-tasinma-islemi-basladi-614593-1.

ÖĞRENCİLER NÖBETE BAŞLADI

Taşınması kararına karşı, öğrencilerin ve akademisyenlerin mücadelesi yaklaşık 2 aydır devam ederken güzel sanatlar fakültesi öğrencileri nöbet tutma kararı aldı. Öğrenciler dün fakülte önünde düzenledikleri basın açıklamasının ardından çadır nöbeti tutmaya başladı. Grup adına basın açıklaması yapan Mertcan Titiz, “Bugünden itibaren başta Rektör Nükhet Hotar olmak üzere tüm üniversite yönetimi bizi muhatap alıncaya ve tüm taleplerimizi gerçekleştirinceye kadar Narlıdere’deki fakülte yerleşkemize gidip gece gündüz nöbet tutmaya başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük Güzel Sanatlar Fakültesi’nin birkaç kişinin şahsi çıkarları doğrultusunda yok edilmesine karşı olan ve dayanışmamıza güç veren tüm halkımızı da bu nöbete davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

‘Fakülteme dokunma’ nöbeti ‘Fakülteme dokunma’ nöbeti