birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 04.10.2018 19:45

Dev Yapı İş Sendikası Başkanı Özgür Karabulut tutuklandı

Dev Yapı İş Sendikası Başkanı Özgür Karabulut tutuklandı

DİSK’e bağlı Dev Yapı İş Sendikası başkanı Özgür Karabulut az önce Beşiktaş’taki DİSK genel merkezi yakınından jandarmalar tarafından gözaltına alındı. Karabulut, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sendikanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Sendikamız Genel Başkanı Özgür Karabulut bugün akşama doğru DİSK binası önünde gözaltına alınmıştır. 3. havalimanı işçilerinin direnişi ile ilgili gözaltına alınan başkanımızın ve tüm tutuklu işçilerin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” denildi.

Mahkeme Genel Başkan Özgür Karabulut hakkında tutuklama kararı verdi. Sendikanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Özgür Başkan inşaat işçilerinin köleliğe karşı verdiği mücadelenin en ön safında yer aldığı için tutuklandı. Bu karar siyasidir. Hukuk kurallarının işlemediğini bir kez daha göstermiştir." denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız