birgün

10° GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞMURLU

DEVA Partisi'nde 'Sezen Aksu' istifası

Genel Başkanı Ali Babacan'ın Sezen Aksu'ya destek paylaşımına tepki gösteren Deva Partisi Kovancılar İlçe Başkanı Adem Sağır, istifa etti.

GÜNCEL 18.01.2022 18:07
DEVA Partisi'nde 'Sezen Aksu' istifası
Abone Ol google-news

Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen "Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e..." sözleri nedeniyle hedef gösterilirken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Aksu'ya destek vermişti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babacan, ''Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Sanatçılarımız da sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır. #SezenAksu’nun hedef alınması kabul edilemez'' ifadelerini kullanmıştı.

Babacan'ın Sezen Aksu'ya destek veren paylaşımı DEVA Parti'ne istifa getirdi.

Elazığ Kovancılar'da Deva Partisi İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Adem Sağır, Ali Babacan’ın Sezen Aksu’ya destek mesajı atmasının ardından partisinden istifa ettiğini duyurdu.

''PAYLAŞIMA DUYARSIZ KALMAK İSTEMEDİK''

Sağır, istifasını "Dün akşam Genel Başkanımızın Twitter üzerinden bir paylaşımı var. Bizler de bu paylaşıma duyarsız kalmak istemedik. Şerefli ve onurlu duruş her zaman bizler için çok önemlidir. Sizlerden ricam hakkınızı bizlere helal etmenizdir. Elimizden geldiğince partimizi en iyi şekilde temsil ettik, devletimizin bekası bizim için her şeyden üstündür. Devletin bekasını esas bilip ölene kadar devletimiz için mücadele etmeye edeceğiz. Bulunduğum DEVA Partisi'nden istifa ediyorum" ifadeleriyle duyurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol