birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında açıklama

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki özel bir hastanede anjiyo olan MHP Lideri Bahçeli'nin bugün de istirahat edeceği bildirildi.

GÜNCEL 19.01.2016 12:14
Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında açıklama
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastaneden yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, Bahçeli'nin sağlık durumunun son derece iyi olduğu ifade edilerek, kendisinin bugün de hastanede istirahat edeceği kaydedildi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye, 15 Ocak Cuma günü Kocaeli'deki özel bir hastanede anjiyo yapılmıştı.

Ameliyatı sorunsuz ve başarılı geçen Bahçeli'nin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilirken, MHP lideri Devlet Bahçeli, 2004 yılında da Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde kalp ameliyatı olmuş, tıkalı 4 damarına müdahalede bulunulmuştu.

Anadolu Sağlık Merkezi'nden, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 'MHP basın bürosundan yapılan açıklamada belirtildiği üzere kendisi daha önceden planlanmış bir sağlık kontrolü çerçevesinde hastanemize yatırılmıştır. Kontroller dahilinde koroner anjiyografi yapılmıştır. Sağlık durumu son derece iyi olup, kendisi şu anda istirahat etmektedir' ifadelerine yer verildi.

KALP KAPAKÇIĞINA MÜDAHALE

Kocaeli Çayırova'daki Anadolu Sağlık Merkezi'nde Prof. Dr. Sertaç Çiçek başkanlığındaki bir heyet tarafından gerçekleştirilen ameliyatta Devlet Bahçeli'nin kalp kapakçığına müdahale edildiği öğrenilmişti.

"GENEL BAŞKANIMIZIN SAĞLIK DURUMU İYİ OLUP, İSTİRAHAT HALİNDEDİR"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın ise, operasyonun yapıldığı gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu ile ilgili yazılı açıklama yapmış ve açıklamasında, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, rutin sağlık kontrolleri çerçevesinde özel bir klinikte kontrol anjiyosu yaptırmıştır. Daha önceden planlanan bu tedavi süreci başarıyla tamamlanmıştır. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu iyi olup, istirahat halindedir" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Bahçeli'nin ameliyattan sonra dün ilk tıraşını olduğu, kitap okuduğu ve telefonla görüşmeler yaparak partililere talimatlar verdiği öğrenildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol