KPSS’deki skandalın ardından ÖSYM’de inceleme yapacak olan Devlet Denetleme Kurulu’nun Başkanı Yunus Arıncı, müfettişlerin bugün ÖSYM’ye gideceğini belirtti.

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı: Müfettişler bugün ÖSYM’ye gidecek

Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı, KPSS’deki soru skandalı ardından DDK müfettişlerinin bugün ÖSYM'e gideceğini duyurdu.

Arıncı, “Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorularla ilgili iddialar üzerine Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) inceleme talimatı vermişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" denilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" ifadelerini kullanmıştı.