birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 19.06.2020 07:13

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan hayatını kaybetti

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan hayatını kaybetti

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan Hollanda Amsterdam’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitirdi. Aydoğan 23 Haziran Salı günü saat 15.00’te son yolculuğuna Amsterdam’da uğurlanacak. Salı günü düzenlenecek törenin ardından Aydoğan’ın bedeni vasiyeti üzerine yakılacak. Eylül ayında düzenlenecek törende ise Aydoğan’ın külleri isteği üzerine Hollanda’da başkanlık yaptığı Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Den Haag şubesinin önündeki kanala, doğduğu Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Kırıntı köyü ve Ankara Tuzluçayır’daki çeşitli noktalara serpilecek.

1953’te Gümüşhane’de doğan Aydoğan, henüz lisedeyken Devrimci Yol’a katıldı. Liselilerin örgütlenme çalışmalarına katılan Aydoğan, Tüm Liseliler Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin (LİSE-DER) ilk yönetim kurulunun mali sekreter olarak görev aldı. 12 Eylül askeri darbesinin ardından Hollanda’ya giden Aydoğan, burada HTİB Den Haag şubesinde başkan ve HTİB adına Türkler için Danışma Kurulu’nda genel sekreter olarak görev aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız