birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 19.06.2020 07:13

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan hayatını kaybetti

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan hayatını kaybetti

Devrimci Yol’cu Sefa Aydoğan Hollanda Amsterdam’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitirdi. Aydoğan 23 Haziran Salı günü saat 15.00’te son yolculuğuna Amsterdam’da uğurlanacak. Salı günü düzenlenecek törenin ardından Aydoğan’ın bedeni vasiyeti üzerine yakılacak. Eylül ayında düzenlenecek törende ise Aydoğan’ın külleri isteği üzerine Hollanda’da başkanlık yaptığı Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Den Haag şubesinin önündeki kanala, doğduğu Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Kırıntı köyü ve Ankara Tuzluçayır’daki çeşitli noktalara serpilecek.

1953’te Gümüşhane’de doğan Aydoğan, henüz lisedeyken Devrimci Yol’a katıldı. Liselilerin örgütlenme çalışmalarına katılan Aydoğan, Tüm Liseliler Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin (LİSE-DER) ilk yönetim kurulunun mali sekreter olarak görev aldı. 12 Eylül askeri darbesinin ardından Hollanda’ya giden Aydoğan, burada HTİB Den Haag şubesinde başkan ve HTİB adına Türkler için Danışma Kurulu’nda genel sekreter olarak görev aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol