birgün

11° PARÇALI BULUTLU

DGD-Sen: Günlerdir Migros deposu önünde bekletilen TIR şoförleri kontak kapattı

Migros emekçilerinin şirketin Esenyurt'ta bulunan deposu önünde yüzde 8'lik ücret artışına karşı başlattıkları eylem devam ediyor. DGD-Sen, işçi olmadığı için günlerdir mal boşaltamayan TIR şoförlerinin de kontak kapattığını açıkladı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 16.02.2022 18:35
DGD-Sen: Günlerdir Migros deposu önünde bekletilen TIR şoförleri kontak kapattı
Abone Ol google-news

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) günlerdir Migros'un Esenyurt'taki deposunun önünde bekletilen TIR şoförlerinin kontak kapattığını duyurdu.

DGD-Sen'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Günlerdir yol gelen ve deponun önünde bekletilen tır şoförleri deponun önünde mal boşaltamamalarını protesto ediyor, kontak kapattılar" denildi.

NE OLMUŞTU?

Migros’un Esenyurt’taki deposunda çalışan işçilerinin yüzde 8’lik ücret artışına karşı başlattığı eylemin yedinci gününde (9 Şubat) DGD-Sen üyesi 257 işçinin işine son verilmişti. Yazılı bir basın açıklaması yaparak işten çıkarmaları doğrulayan Migros ise tepki çeken bir açıklamaya imza atmıştı. Şirketten yapılan açıklamada, “Bu çalışma koşullarını uygun bulan arkadaşlarımıza kapımızın açık olduğunu belirtmek isteriz” ifadeleri kullanılmıştı.

İŞÇİLERİN TALEPLERİ NELER?

Migros depo işçilerinin talepleri şöyle:

• Atılan depo işçileri işe geri dönecek,
• Primlerin sabit olarak maaşa yansıması garanti edilecek,
• Saat ücretine 4 TL zam yapılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol