birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

MEDYA 01.04.2019 08:40

DHA: YSK’nin verilerine göre İmamoğlu önde gidiyor

İstanbul’da seçim yarışı başa baş giderken; Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Demirören Haber Ajansı da Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre İmamoğlu’nun önde olduğu bilgisini paylaştı. YSK’nin verilerine göre; saat 08.00 itibariyle sandıkların yüzde 99,63’ünün açıldığı İstanbul’da CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu önde gidiyor. DHA haberinde, “Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun verilerine göre; saat […]

DHA: YSK’nin verilerine göre İmamoğlu önde gidiyor

İstanbul’da seçim yarışı başa baş giderken; Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Demirören Haber Ajansı da Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre İmamoğlu’nun önde olduğu bilgisini paylaştı.

YSK’nin verilerine göre; saat 08.00 itibariyle sandıkların yüzde 99,63’ünün açıldığı İstanbul’da CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu önde gidiyor.

DHA haberinde, “Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun verilerine göre; saat 08.00 itibariyle sandıkların yüzde 99,63’ünün açıldığı İstanbul’da CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu önde gidiyor” dendi. Habere göre,  İmamoğlu 4 milyon 155 bin 141 oy alırken Yıldırım’a çıkan oy sayısı ise 4 milyon 127 bin 770. 

31 bin 186 sandığın bulunduğu İstanbul’da açılan sandık sayısı ise 31 bin 70.

İmamoğlu, yüzde 0.32 farkla önde

DHA’nın haberine, 08:50’de güncelleme geldi. Haberde şu ifadelere yer verildi: 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun verilerine saat 08.50’de İstanbul’da son durum şöyle:
Sandık sayısı: 31 bin 186 – Açılan sandık sayısı: 31 bin 86
Açılan sandık oranı: Yüzde 99,68
Oy sayıları: Ekrem İmamoğlu: 4 milyon 157 bin 114 – Binali Yıldırım: 4 milyon 129 bin 892
Oy oranları: Ekrem İmamoğlu: yüzde 48,80 – Binali Yıldırım: Yüzde 48,48

DHA Haberi kaldırdı

DHA sabah saatlerinde Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da önde olduğunu duyurduğu haberi yaklaşık bir saat sonra yayından kaldırdı.

“Son Dakika” görseliyle tweet atan DHA Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 48,80 oranına oy aldığını duyurdu. Verilerini YSK’ya dayandıran DHA, Binali Yıldırım’ın yüzde 48,48 oy aldığını yazdı.

Yaklaşık bir saat boyunca yayında kalan haber kaldırıldı. Linke tıklayanlar habere değil, DHA’nın anasayfasına yönlendirildi.

Hükümete yakın gazete ve televizyonların büyük bölümü, Ekrem İmamoğlu’nun gece boyunca yaptığı açıklamalara yer vermemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol