birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.04.2020 11:44

Didem Soydan’dan sokağa çıkma yasağı tepkisi: Devletin tüm kasasını boşalttığınız için…

Model Didem Soydan, sokağa çıkma yasağı kararının plansız biçimde açıklanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi

Didem Soydan’dan sokağa çıkma yasağı tepkisi: Devletin tüm kasasını boşalttığınız için…

Model Didem Soydan, sosyal medya hesabı üzerinden dün akşam saatlerinde açıklanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak paylaşımda bulundu, halkın sokaklara akın etmesine neden olan plansızlığa tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı, dün akşam uygulamadan iki saat önce 10 Nisan saat 24.00 itibariyle, 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Akşam saatlerinde duyurulan bu karar vatandaşta paniğe sebep olurken marketlerde, manavlarda ve fırınlarda uzun kuyruklar oluştu.

Sosyal medyadan bu konuyla ilgili paylaşımda bulunan pek çok isim arasında Didem Soydan da vardı. Soydan şunları yazdı:

“Devletin tüm kasasını boşalttığınız için ilan edemediğiniz karantinadan son iki saatte karar alıp milleti sokağa döktünüz? İnsan sağlığı ile böyle mi oynanır? Kimi kime şikâyet edeceğiz ?”

didem-soydan-dan-sokaga-cikma-yasagi-tepkisi-devletin-tum-kasasini-bosalttiginiz-icin-714856-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız