birgün

23° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 16.01.2020 14:13

Didim Akköy’de ÇED toplantısına büyük protesto

Aydın’ın Didim ilçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan yıllık 2 bin ton kapasiteli Su Ürünleri Yetiştiriciliği Tesisi projesi ile ilgili ÇED toplantısına halk tepki gösterdi

Didim Akköy’de ÇED toplantısına büyük protesto

ERDEM ÖZDEN

Aydın’ın Didim ilçesi sınırları içerisinde Agromey Gıda ve Yem Sanayi Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan yıllık 2 bin ton kapasiteli Su Ürünleri Yetiştiriciliği Tesisi projesi ile ilgili (Balık Çiftliği) Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecine halkın katılımı toplantısı bugün yapılıyor.

Didim Akköy’de, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince bugün yapılacak toplantı öncesi Didimliler projeye tepkilerini sürdürüyor.

Toplantının yapılacağı Didim Akköy’de geniş güvenlik önlemleri alınırken, köyde Söke’den gelen toma ve çevik kuvvet ekiplerinin de varlığı dikkat çekiyor.

DİDİMLİLER ÇED RAPORUNU OKUTMADI

Didimlilerin ptotesto ettiği ÇED toplantısında rapor okunamadı. Didimliler sonucu alkışlarla kutladı.

didim-akkoy-de-ced-toplantisina-buyuk-protesto-676007-1.

didim-akkoy-de-ced-toplantisina-buyuk-protesto-676008-1.

didim-akkoy-de-ced-toplantisina-buyuk-protesto-675945-1.

didim-akkoy-de-ced-toplantisina-buyuk-protesto-675946-1.

didim-akkoy-de-ced-toplantisina-buyuk-protesto-675947-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız