birgün

10° PARÇALI BULUTLU

KADIN 14.10.2020 16:57

Didim'de 4 gündür haber alınamayan Hatice Tusu'nun cansız bedeni bulundu

Aydın'ın Didim ilçesinde 10 Ekim'den bu yana kayıp olarak aranan emekli hemşire Hatice Tusu'nun, Suat Aksoy isimli erkek tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Didim'de 4 gündür haber alınamayan Hatice Tusu'nun cansız bedeni bulundu

HABER MERKEZİ

Aydın'ın Didim ilçesinde 4 günden bu yana kendisinden haber alınamayan Hatice Tusu’nun cansız bedeni bulundu. Tusu’nun kaybolduğu güne ait çevredeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri cinayeti aydınlattı. Ayrılmak istediği Suat Aksoy isimli erkek tarafından öldürülen kadının cansız bedeni, makilik alandaki bataklığa gömülü vaziyette bulundu.

Aydın'ın Didim ilçesinde emekli hemşire, 2 çocuk annesi Hatice Tusu'nun kaybolmasının ardından sosyal medyada çağrıda bulunan çocuklarının başvurusu üzerine Didim polisi de kapsamlı bir çalışma başlattı. Tusu’nun yaşadığı evin etrafındaki tüm güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, Tusu'nun erkek arkadaşı olduğu öne sürülen Aksoy'u tespit ederek takibe aldı.

Suat Aksoy'un yakalanması için Denizli Sitesi bölgesindeki bir kafeteryaya baskın düzenledi. Gözaltına alınan Aksoy'un yapılan sorgusunda cinayeti ve Hatice Tusu'yu gömdüğü yeri itiraf ettiği öğrenildi.

Polis ekipleri, cinayet zanlısının belirttiği Hisar Mahallesi'ndeki Arıtma Tesisi yakınındaki makilik alanda çalışma yaptı. Zanlının belirttiği yerde, bataklığa gömülü cesede ulaştı. Cumhuriyet savcılığı olay yerinde inceleme yaparken, Polisin cinayetle ilgili soruşturması devam ediyor.

didim-de-4-gundur-haber-alinamayan-hatice-tusu-nun-cansiz-bedeni-bulundu-792741-1.

DİDİM BELEDİYESİ: SUSACAK MISINIZ?

Günlerdir aranan Hatice Tusu'nun cansız bedeninin bulunmasının ardından açıklama yapan Didim Belediyesi, Twitter hesabından Hatice Tusu'nun katledilmesine tepki gösterdi. Tusu'nun fotoğrafını paylaşayan Didim Belediyesi, "Ben Hatice Tusu. Didim’de 10 Ekim'den beri beni arıyorsunuz. Bugün cansız bedenimi bataklıkta buldunuz. Bir erkek tarafından katledildim. Bu bir kadın cinayeti'dir. Tüm fotoğraflar kararana kadar, katiliniz gelip sizi buluncaya kadar susacak mısınız?" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız