birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 15.05.2020 23:13

Didim'de kaçak yapılara göz yumulmadı

Didim Belediyesi tarafından kıyı kenar çizgisini ihlal eden bir yapının yıkım işlemi gerçekleşti

Didim'de kaçak yapılara göz yumulmadı

BirGün Ege
Didim Belediyesi ilçe genelindeki kaçak yapılara geçit vermedi. Didim Belediyesi ekipleri İlçemiz Mersindere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, kıyı kenar çizgisini ihlal eden yapıları yıktı. Deniz kenarına sıfır olarak yapılan ve içerisinde konteynerların bulunduğu kaçak yapılar Didim Belediyesi’ne ait iş makineleri yardımıyla yıkıldı ve söküm işlemleri gerçekleştirildi.

Yıkım işlemi esnasında Emniyet güçleri ve Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler hazır bulundu.

Didim Kamuoyunda İkiz Kuleler olarak bilinen binaların sahibi olan şirket tarafından yapılan kaçak yapıların, yıkımı sırasında, şirket sahipleri ve elemanları görevli belediye personeline saldırdı.

didim-de-kacak-yapilara-goz-yumulmadi-732089-1.

Didim Belediyesi Zabıta Müdürü ve Zabıta Personellerine saldırılar gerçekleştirilirken, Emniyet güçleri saldırıyı gerçekleştiren şirket sahibi ve elemanlarını kelepçeleyerek gözaltına aldı. Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu ile bazı zabıta personelleri olayla ilgili şikayetçi oldu.

Bölgedeki Kaçak yapılar Didim Belediyesi’ne ait iş makineleri tarafından tamamen yıkılarak kaldırıldı!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız