birgün

20° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 09.07.2021 11:45

Didim’de lavanta hasadı başladı

Didim’de lavanta hasadı başladı

BirGün EGE

Didim Belediyesi tarafından 2015 yılında 54 bin metrekare üzerine kurulan Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığında yetiştirilen lavantaların hasadı bu yıl festival havasında gerçekleştirildi. Akköy Kocabahçe mevkiinde Didim Belediyesi Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığı’nda gerçekleştirilen Lavanta Festivali’ne Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay da katıldı.

Lavanta festivalinde ekilen lavantaların mor görüntüsünü görmek için festival alanına gelen binlerce yurttaş lavanta tarlalarında fotoğraf çekildi. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, “Bir salgın dönemindeki yaşadığımız kısıtlamalar hayatımız için çocuklarımız için, ailemiz için ve bütün insanlar için, duyduğumuz üzüntüler, kederler evhamlar biraz olsun düştü gibi. Ama şunu iyi bilmemiz lazım, gerçekten ortada bütün dünyayı kasıp kavuran bir sıkıntı var. Ama şunu söylemek istiyorum bir anda her şey bitmiş gibi davranmaya başladık. Hayır, her şey bitmedi, o temel kurallara lütfen riya edelim. Maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım ve dikkat edelim. Çocuklarımız için bütün dünyanın geleceği için bunu düşünelim ve lütfen birbirimize çok dikkat edelim” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol