birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 14.01.2020 15:26

Didim'de 'Organize Sanayi Bölgesi' protestosu

Didim halkı, Didim’de yapılması planlanan su ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için hazırlanan fizibilite raporunun açıklanmasının öncesinde protesto gösterisi düzenledi

Didim'de 'Organize Sanayi Bölgesi' protestosu

ERDEM ÖZDEN / DİDİM

Didim’de yapılması planlanan su ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için hazırlanan fizibilite raporunun açıklanması öncesinde Didim halkı Kent Meydanı’nda toplandı. Didimliler, toplantının yapılacağı otele giden yol boyunca uzun kuyruklar oluşturdu.

"GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER"

Yol boyunca su ürünleri OSB istenmediğini belirten döviz ve pankartlarla bekleyen Didimlilere, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da destek verdi. Başkan Atabay, Didim halkının demokratik tepkisini gösterdiğini belirterek raporu hazırlayanların geldikleri gibi gideceklerini söyledi.

Tepkiler otele giriş yolu üzerinde devam ediyor.

Fizibilite raporunun açıklacağı toplantı saat 15.30'da başlayacak. Toplantıya Didim Halk Platformu sözcüleri de katılacak.

didim-de-organize-sanayi-bolgesi-protestosu-675050-1.

didim-de-organize-sanayi-bolgesi-protestosu-675051-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız