birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 14.02.2020 13:01

Didimli emeklilerden Aydınlı işçilere destek

Didim'de emekli yurttaşlar 584 gündür Aydın Büyükşehir Belediye binası önünde direnen 2 işçiye destek vermek için Aydın'a gittiler

Didimli emeklilerden Aydınlı işçilere destek

ERDEM ÖZDEN

Didim'den bir grup emekli 584 gündür Aydın Büyükşehir Belediye binası önünde direnen 2 işçiye sahip çıkmak için Didim'den Aydın'a gittiler. 2 işçiyi barındıkları yerde ziyaret eden emekliler burada bir basın açıklaması düzenlediler.

Yapılan açıklamada, " Kendilerine tanınan anayasal bir hak olan sendikalaşma haklarını kullanarak sendikalar olmaları nedeniyle hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan otobüs şoförleri Yunus Cengiz, Okan Aslan işlerine ekmeklerine ve onlarla sahip çıkmak için yağmur kar soğuk sıcak kış yaz demeden 584 gündür. Aydın Büyükşehir Belediyesi binası önünde direniyorlar. Bizler Didim'de yaşayan emekliler olarak iş ekmek ve onurları için direnen işçi arkadaşlarımızın bu haklı ve onurlu direnişlerini destekliyoruz. İşçi arkadaşlarımızın haklarını kazanarak işleri geri dönene kadar yanlarında olacağımızdan buradan açıklamak istiyoruz” denildi.


Yeni seçilerek göreve başlayan Sosyal İş Sendikası genel merkezine ve DİSK genel merkezi yöneticilerine de seslenen Didimli emekliler açıklamalarında, “Bugüne kadar sermaye ve siyasi iktidar haklarımızı gasp ederek tüm kazanımlarımızı elimizden geri alırken seslerini çıkartmayan yöneticilerden işçi düşmanı politikaların hesabını soracağız" dediler.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız